Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pellegrini už prekonáva najväčšie Ficove hanebnosti

1. Smer a SNS chcú byť pred voľbami opäť odkázaní na fašistov. 2. Matovič sa snaží prevziať vládu nad opozíciou. 3. Stredovek neskončil, stredovek trvá.

Audi prináša Majstrovský bonus. Získajte množstvo výhod na všetky modely.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Smer a SNS chcú byť pred voľbami opäť odkázaní na fašistov

Vidina volebného prepadáku v Smere búra aj posledné zábrany. Strana sa preto rozhodla zneužiť vyše 600 miliónov eur zo štátneho rozpočtu na zaplatenie posledných dvoch týždňov svojej kampane. Doslova.

Je dosť možné, že premiér Peter Pellegrini len plnil Ficove noty. Lenže bol to on, kto o nich informoval verejnosť a postavil sa za ich splnenie. Preto prebral zodpovednosť za to, čo sa neodvážil urobiť ani jeho predseda, kým bol premiérom on.

Pellegrini teda v utorok nečakane zvolal tlačovku, na ktorej oznámil, že jeho vláda v stredu prerokuje dva návrhy zákonov a poslanci Smeru následne poskytnú podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze. Parlament by na nej potom v skrátenom konaní ešte pred voľbami hlasoval o nasledujúcich témach:

– Zdvojnásobenie rodinných prídavkov z 24,90 na 50 eur mesačne od 1. januára 2021, čo by v budúcom roku podľa Pellegriniho zvýšilo výdavky rozpočtu o takmer 300 miliónov.

– Vyplatenie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie