Denník N

Po texte o Trumpovi ho vypočúvala tajná služba, provokuje aj na novom albume. Eminem je opäť veľkou témou

K najdiskutovanejším momentom tohtoročného odovzdávania Oscarov patrilo prekvapujúce vystúpenie legendárneho rapera Eminema s piesňou »Lose Yourself« – sedemnásť rokov po tom, ako za ňu dostal Oscara v kategórii originálna skladba. V roku 2003 sa však odovzdávania cien nezúčastnil a prebral ju zaňho dlhoročný spolupracovník Luis Resto.

Eminem sa na pódiu objavil krátko po tom, ako bez predchádzajúceho oznámenia vydal najnovší album Music To Be Murdered By inšpirovaný tvorbou filmového režiséra Alfreda Hitchcocka, ktorý sa v rebríčku Billboard 200 dostal hneď na prvú priečku s 279-tisíc predanými kópiami, pričom Eminem sa stal prvým umelcom v histórii s desiatimi albumami číslo jeden po sebe.

„V roku 2003 som nemal príležitosť odspievať »Lose Yourself«, preto som si povedal, že by to teraz mohlo byť cool. Vtedy som si nemyslel, že mám šancu na výhru, a pár týždňov predtým sme odohrali »Lose Yourself« na Grammy s The Roots, tak sme si nemysleli, že by to bol dobrý nápad. Bol som mladý a povedal som si, že taká šou by ma nemohla pochopiť,“ vysvetľoval v rozhovore pre Variety.

V hip-hope, hudobnom žánri s prevahou Afroameričanov, sa Eminem stal nielen historicky najúspešnejším belochom, ale aj jedným z najúspešnejších interpretov. Bieli raperi nikdy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie