Denník N

Video viní Kisku, že vedel o podvode s pozemkami v Tatrách. Exprezident: Je to divadlo so zlými hercami

Reprofoto - N
Reprofoto – N

Aktualizované 14. 2. – Exprezident Kiska si myslí, že za zverejnením videa, v ktorom sa rozpráva bos tatranského podsvetia Reichel so Šuligom, ktorý mu predával pozemky, je Fico. V piatok podá trestné oznámenie za ohováranie.

Vo štvrtok popoludní dostali redakcie slovenských médií anonymný mail z adresy „alien.23.po@gmail.com“ s linkom na video, v ktorom sa rozpráva popradský stavebník Michal Šuliga a Milan Reichel spájaný už dlhé roky s podtatranským podsvetím.

E-mail okrem linku na video obsahoval vetu: „Uniklo tajné video, na ktorom predstavitelia popradského podsvetia M. Reichel a M. Šuliga svedčia o tom, ako robili podvody s Andrejom Kiskom.“

Nahrávka má necelých 20 minút a nie je jasné, kedy vznikla. Zachytáva rozhovor Šuligu s Reichelom. Rozhovor v niektorých pasážach pôsobí strojeným dojmom a obaja aktéri pôsobia neprirodzene. Vzniklo v hoteli Autis, kam prišiel Reichel na Šuligove pozvanie.

Zariadenie nahrávajúce rozhovor je presne oproti stolu, pri ktorom sa usadia. Hovoria o exprezidentovi a predsedovi strany Za ľudí Andrejovi Kiskovi, ktorý tak ako oni pochádza spod Tatier.

Šuliga sa sťažuje, že má opletačky s políciou v súvislosti s pozemkami, ktoré v 90. rokoch predával

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Kiska

Za ľudí

Slovensko

Teraz najčítanejšie