Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Smer beží o život, ale Matovič ho predbieha

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Kompro na Kisku je hrozná správa. 2. Tieto voľby sa nerozhodujú na Slovensku, ale na Cypre a francúzskej Riviére. 3. Pellegrini horší od Fica.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Dva týždne pred voľbami sa zdá, že došlo k zásadnému posunu, ktorý rozhodne o podobe budúcej vlády. Hlavnými postavami uplynulých siedmich dní boli Igor Matovič, Peter Pellegrini a Andrej Kiska.

Jasným víťazom je Matovič, amatérsky pokus o exprezidentovu kompromitáciu by mohol pomôcť Kiskovi a Pellegrini sa môže iba hanbiť.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean RSS

1. Kompro na Kisku je hrozná správa

Vo štvrtok popoludní dostali médiá video, ktoré podľa autora anonymného mailu malo dokazovať, že predseda Za ľudí pred dvoma desaťročiami vedome kúpil ukradnuté pozemky.

Žiadny dôkaz v ňom však nebol. Len tvrdenie Michala Šuligu, ktorý popradskému mafiánovi Milanovi Reichelovi povedal, že to tak je. Šuliga koncom 90. rokov Kiskovi pozemok predal a pred súdom len nedávno svedčil v exprezidentov prospech.

Sú dve možnosti. Buď Šuliga klamal pred súdom a teraz sa nechtiac vystavil riziku trestného stíhania za krivú výpoveď, alebo mu toto riziko z nejakého dôvodu stálo za úmyselné natočenie videa, o ktorom vedel, že sa dostane na verejnosť.

Po zhliadnutí záznamu je len jedno promile šance, že platí prvá možnosť. Všetky okolnosti nasvedčujú tomu, že Šuliga o natáčaní veľmi dobre vedel a spolupracoval na ňom. Veľmi pravdepodobne to platí aj o Reichelovi.

V čom je to iné ako s Kočnerom

Všetky informácie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie