Športový newsfilter: Má 25 a niečo sa zmenilo. Biatlon objavil aj mladšiu sestru Fialkovú

Ivona Fialková v cieli stíhačky na MS v Anterselve. Foto - TASR
Ivona Fialková v cieli stíhačky na MS v Anterselve. Foto – TASR

Dobrý deň,

minulý týždeň na biatlonových majstrovstvách sveta príjemne prekvapila Ivona, mladšia zo sestier Fialkových. Medzinárodný futbal zasiahol tvrdý trest pre Manchester City a niekdajší veľký talent slovenského hokeja Martin Réway hrá v Poprade. Pri neúčasti Mikaely Shiffrinovej vyhrala Petra Vlhová slalom v Kranjskej Gore, v obrovskom slalome skončila druhá.

Športové podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbean – RSSYouTube

1. Teraz má 25 a niečo sa zmenilo

Ak slovenská výprava pred prvým víkendom biatlonových majstrovstiev sveta v talianskej Anterselve počítala s medailovými nádejami, vkladala ich do 27-ročnej Paulíny Fialkovej.

Aktuálne siedma žena Svetového pohára sa už osemkrát dostala na stupeň víťaziek a pred dvomi rokmi na olympiáde obsadila piate miesto.

Sestry Fialkové sa šetrili na individuálne disciplíny, a tak vo štvrtok nenastúpili na zmiešanú štafetu, ktorú aj preto už počas tretieho úseku stiahli z trate.

Staršia z nich sa však v individuálnych pretekoch šprint (piatok) a stíhačka (nedeľa) výsledkovo trápila. V prvých obsadila 16., v druhých 17. miesto.

V cieli sa však mohla tešiť aspoň z niečoho: „Som za ňu šťastná, že sa jej to konečne podarilo, pretože som vedela, že raz to musí prísť.“

Hovorila o svojej sestre Ivone, o ktorej už dlhší čas išli chýry, že na tréningoch