Denník N

Čo znamená dvesto eur v Námestove. Slovenská krčma ukázala, čo dokáže

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Nedeľa je najhorší deň na koncerty. Do klubov sa nikomu nechce, aj na záver festivalov je to len dojazd. Všetci už sú uťahaní, diváci aj väčšina slovenských muzikantov ráno vstávajú do práce. Bratislavský kraj práve odštartoval školské prázdniny, takže v nedeľu večer na diaľnici do hlavného mesta nie sú obvyklé kolóny, ale keby aj boli, je nám to jedno. Vyrážame totiž v protismere.

Nie je Kamzík ako Kamzík

Kto pozná Michala Kaščáka, vie, že sa mu hocikedy nedovolá ani počas týždňa, cez víkend to ani nemá zmysel skúšať. Potrebujeme však zistiť, kedy presne sa začne koncert. Kúsok za Bratislavou vygúglime priamy kontakt na miesto konania a vytáčame číslo do ružomberského Kamzíka.

„Prosím.“ „Dobrý deň, o koľkej sa u vás začne hrať?“ „O siedmej,“ dozvedáme sa, akoby to bola úplne najsamozrejmejšia vec. To síce nestíhame, ale sme pokojní, predpokladáme neskorší začiatok. Obvykle totiž organizátori najskôr vpustia do sály ľudí, a až keď sa aspoň spolovice zaplní, na pódium vyjdú muzikanti. Lenže teraz je všetko inak.

Blížime sa k prechodu cez Donovaly, keď mi pípne esemeska. „Kde ste? Tu hrá bohovská kapela,“ píše Kaščák. Oni fakt začali načas, vravíme si zaskočene. Pankáči. V krčme.

Skupinu Odpor treba musíš prekonať sme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie