Denník N

Danko vystúpil v Slobodnom vysielači. Bol tam vítaným hosťom, aj tak sa rozčúlil

Andrej Danko. Foto N - Tomáš Benedikovič
Andrej Danko. Foto N – Tomáš Benedikovič

Danko sa s klesajúcimi preferenciami začal spoliehať na dezinformačné médiá. SNS zaplatila Hlavným správam reklamu za 10-tisíc eur, následne s ním vyšiel ústretový rozhovor.

Úvod mimoriadnej relácie Slobodného vysielača naznačoval, že predseda SNS Andrej Danko prišiel do priateľského prostredia. Moderátor Boris Koróni ho uvítal ako výnimočného hosťa, ako prvého vysokého ústavného činiteľa v tomto internetovom rádiu.

„Prelomili ste bariéru, ktorú vybudovali naši nepriatelia z mimovládok a z progresívnych liberálnych prúdov,“ pochválil predsedu parlamentu.

A hneď požiadal poslucháčov, ktorí neskôr dostali možnosť klásť otázky, aby pamätali na to, že „mainstream“ možno o Dankovi klame.

„Tak ako mainstream šíri klamlivý obraz o Slobodnom vysielači, tak isto ho môže šíriť aj o pánovi Dankovi, dajte mu šancu,“ vítal Danka.

Predseda SNS kvôli relácii pricestoval do Banskej Bystrice. Po tom, čo sa skončila, cestoval späť do Bratislavy. Dostal za to takmer tri hodiny trvajúci priestor v rádiu, kde sa v posledných rokoch odhodlali vystúpiť len politici ako Marian Kotleba, Štefan Harabin či Ľuboš Blaha zo Smeru.

Aj tu sa Danko nahneval

Danko vo svojej premiére v Slobodnom vysielači hovoril o Kotlebovi, že „parazituje“ na téme Istanbulského dohovoru. Opakoval, že pokiaľ by šiel do vlády s ĽSNS, tak by ho Rusi nepozvali na oslavy výročia konca druhej svetovej vojny.

„Boli by sme čierna škvrna, keby sme mali vládu s podporou extrémistov,“ hovoril Danko.

Pochválil sa stretnutím s kňazom Mariánom Kuffom, s ktorým sa vraj zišiel krátko predtým. Kuffa bol podľa Danka prekvapený, že ho ĽSNS využíva v kampani.

Rozprával tiež o Rusku a svojich ruských kontaktoch. „Rus je dobrý kamarát, len ho nesmieš nas*ať. V Rusku, keď máš priateľa, vybavíš všetko. Keď nemáš priateľa, nevybavíš nič,“ hovoril Danko.

Porozprával aj o tom, ako pred tromi rokmi bozkával kapitánske výložky. Gesto, po ktorom sa stal terčom posmechu, vraj odpozeral na zápase Realu Madrid

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Hoaxy a propaganda

SNS

Voľby 2020

Slovensko

Teraz najčítanejšie