Denník N

Liga majstrov, osemfinále: Keď to Škrtel zažil, rýchlo odišiel. Atalantu vás musí baviť sledovať

Papu Gómez, kapitán Atalanty Bergamo. Foto - TASR/AP
Papu Gómez, kapitán Atalanty Bergamo. Foto – TASR/AP

Tottenham – Lipsko 0:1, Atalanta – Valencia 4:1 v prvých zápasoch osemfinále Ligy majstrov.

Martin Škrtel má takú úspešnú futbalovú kariéru aj vďaka tomu, že vždy presne vie, na čo naozaj má a čo by preňho bolo priveľa.

Len ťažko ste ho mohli niekedy vidieť, ako na poste stopéra robí riskantné kľučky, v kritických momentoch preferoval odkopnutie lopty smerom, ktorým bol otočený. V Liverpoole to dlhé roky stačilo, až prišiel tréner Jürgen Klopp.

Škrtel teda zišiel o level či dva nižšie do Fenerbahce Istanbul, kde sa mu opäť darilo a minulé leto tam aj dokončil svoju trojročnú zmluvu.

„Kam ďalej?“ zamyslel sa so svojím agentom Karolom Csontóm. Rozmýšľal hlavne nad Tureckom a Talianskom. „Anglicko, Francúzsko či Nemecko sme prakticky hneď vylúčili, najmä pre štýl hry, ktorý by mu už predsa len nevyhovoval,“ povedal Csontó pre denník Šport.

Ako sa však veľmi rýchlo ukázalo, príchod do Atalanty Bergamo nebol pre Škrtela správnym krokom.

Prečo však o tom píšeme v súhrne stredajších prvých zápasov osemfinále Ligy majstrov, keď Škrtel je už dávno naspäť v Turecku?

Pomôže nám to rozlúštiť, ako nenápadný taliansky klub zo stredu tabuľky (zo Serie A nevypadol už desať rokov!) mohol zdolať Valenciu 4:1 a prakticky postúpiť do štvrťfinále Ligy majstrov.

Šikovné nákupy

Atalanta Bergamo sa neposunula vďaka megalomanským nákupom, ale skôr vďaka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Liga majstrov

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie