Denník N

Športový newsfilter: Vlhová má problém. Náskok nestiahla a ešte sa aj zranila

Petra Vlhová po tom, ako nedokončila kombináciu v Crans Montane. Foto - tasr/ap
Petra Vlhová po tom, ako nedokončila kombináciu v Crans Montane. Foto – tasr/ap

Dobrý deň,

Petra Vlhová nevyužila možnosť, aby sa dostala na čelo Svetového pohára, a ešte si aj privodila zdravotné problémy. V Anterselve sa skončil biatlonový šampionát frustráciou Paulíny Fialkovej, ktorá skritizovala servisný tím. Mesiac pred barážou o postup na ME vo futbale sme sa pozreli, ako to vyzerá s hernou praxou slovenských reprezentantov.

https://open.spotify.com/episode/0kwGNWcU6q8lB5mDi5jTLr

Športové podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbean – RSSYouTube

1. Nešťastný Vlhovej víkend

Ešte pred mesiacom sa zdalo nemysliteľné, že Mikaela Shiffrinová by sa na konci sezóny nemusela stať víťazkou veľkého krištáľového glóbusu. Vývoj Svetového pohára alpských lyžiarok však zamotali nečakané okolnosti. Shiffrinová po tragickej smrti otca prerušila sezónu a stále nie je jasné, či sa v tejto sezóne na preteky vôbec ešte vráti.

Po uplynulom víkende vo švajčiarskej Crans Montane ju na čele Svetového pohára vystriedala Talianka Federica Brignoneová. Preskočiť Shiffrinovú mohla aj Petra Vlhová, ale nepodarilo sa jej to, keďže zažila mimoriadne nešťastný víkend, ktorý ju môže stáť celkové víťazstvo vo Svetovom pohári.

Slovenka v Crans Montane najskôr obsadila štvrté a štrnáste miesto v dvoch zjazdoch a v nedeľnej alpskej kombinácii smerovala za víťazstvom. V slalomovej časti však neprešla jednou z brán, dopustila sa takzvaného „špicara“ a nezískala žiadne body.

Víťaznú Brignoneovú si nechala odskočiť o sto bodov, no z hľadiska ďalšieho priebehu sezóny pre ňu môže byť väčším problémom zranenie ko

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbalové Euro

Paulína Fialková

Petra Vlhová

Športový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie