Liga majstrov, osemfinále: Neapolčan vyrovnal Hamšíkov rekord, Barcelončan dostal dve karty naraz

Arturo Vidal dostal dve karty naraz. Foto - TASR/AP
Arturo Vidal dostal dve karty naraz. Foto – TASR/AP

Neapol – Barcelona 1:1 a Chelsea – Bayern 0:3 v prvých zápasoch osemfinále Ligy majstrov.

Jedna strela na bránku stačila Barcelone, aby si v Neapole vybudovala výbornú východiskovú pozíciu pred domácou odvetou osemfinále Ligy majstrov.

Len z tribúny to všetko sledoval slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý sa nezmestil ani na lavičku trénera Gennara Gattusa. Predošlé tri zápasy presedel aspoň na nej.

Po januárovom prestupe zo Celty Vigo za 20 miliónov eur sa do základnej zostavy dostal len raz. Aj to ho tréner stiahol už po 20 minútach z taktických príčin, keďže spoluhráč dostal červenú kartu.

Zápas však predsa len mal slovenskú stopu. Keď Dries Mertens v 30. minúte parádnou strelou skóroval, vyrovnal rekord Mareka Hamšíka. Obaja sú teraz na čele historicky najlepších strelcov Neapola so 121 gólmi.