Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Koho budú voliť Lasica, Koščová, Mikloš, Cibulková, Vašečka a Radičová? (anketa)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Osobností sme sa pýtali, komu dajú svoj hlas v sobotných parlamentných voľbách.

Iveta Radičová
bývalá premiérka

Slovensko čelí viacerým zásadným výzvam: nedokonalej demokracii sprevádzanej zlyhaním právneho štátu, nedôverou voči justícii, polícii a prokuratúre, nízkou úrovňou politickej kultúry a vysokou mierou korupcie. Sociálno-ekonomické problémy sú dôsledkom štrukturálnych problémov trhu práce spolu s priepasťou medzi ponukou vzdelávania a dopytom po kvalifikácii na trhu práce, zaostávaním v inováciách a tvorbe pracovných miest s pridanou hodnotou s vyššími mzdami, regionálnymi rozdielmi, poddimenzovanou infraštruktúrou vrátane dostupnosti a kvality sociálnych a verejných služieb. Demografická kríza si vyžaduje zásadnú odpoveď tak v rodinnej politike, ako aj v penzijnom systéme. Obnovenie medzigeneračnej solidarity predpokladá investície do zdravia, vzdelávania, bývania, ochrany životného prostredia. Svoj hlas dám programu a odbornému tímu politickej strany Za ľudí, ktorá ponúka konkrétne realizovateľné kroky na riešenie uvedených výziev, s dôrazom na dotvorenie nedokonalej liberálnej demokracie založenej na hodnotách ľudskej dôstojnosti, slobody, rovnosti pred zákonom a na solidarite zakotvenej v spoločnosti členských štátov EÚ a NATO.

Marek Adamov
riaditeľ kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie

Voliť budem PS/Spolu a málo sú mi 4 krúžky, koľko je tam dobrých ľudí.

Katarína Koščová
speváčka

V tomto roku je podľa mňa skutočne kvalitná ponuka kandidátov na poslancov z rôznych demokraticky orientovaných strán. Ja som sa rozhodla pre PS/Spolu – pôvodne pre Spolu hneď po tom, čo k nim vstúpili Erik Baláž a Juraj Hipš, pretože je pre mňa veľmi dôležité, aby sa už začala konečne venovať náležitá pozornosť aj životnému prostrediu a školstvu. Prácu týchto dvoch pánov sledujem už niekoľko rokov a veľmi sa mi páči, čo ponúkajú. Ja osobne som veľmi rada, že sa PS a Spolu spojili, pretože inak by som prišla o možnosť voliť ľudí, ako je Lucia Plaváková či Ondrej Prostredník. Takto sa mi to pekne preplietlo a vzhľadom na to, že sa na tejto kandidátke pospájalo naozaj veľké množstvo odborníkov na ďalšie témy, ktoré na Slovensku horia, je mi až ľúto, že máme iba štyri krúžky.

Ján Štrasser
spisovateľ

Budem voliť stranu Za ľudí. Lebo

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Marek Sivčo je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Voľby 2020

Slovensko

Teraz najčítanejšie