Denník N

Logo Newsfilter Denníka NVolebný newsfilter: Matovič si partnerov môže vyberať, hoci PS/Spolu ostalo mimo

Kto šiel spať po exit polloch, môže byť z konečného výsledku trochu šokovaný. Po spočítaní 99,89 % okrskov je jasné, že Matovič asi bude premiér a možno bude mať aj ústavnú väčšinu. Smer však prepadol menej, ako sa zdalo, kým PS/Spolu a KDH úplne.

Vedci dokázali, že Gemerka zvyšuje obsah magnézia v bunkách ľudského tela, vďaka čomu sme odolnejšími voči stresu

 

Pripravil Konštantín Čikovský

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Matovič si môže vyberať, ale chce ústavnú väčšinu

Igor Matovič sa pravdepodobne stane predsedom budúcej slovenskej vlády. Jeho strana OĽaNO získala vo voľbách takmer štvrtinu všetkých odovzdaných hlasov voličov a Smer suverénne porazila v parlamentných voľbách o takmer 7 percent hlasov.

Šanca na vládu, v ktorej by bol Smer, je minimálna. Ak by sa aj Smer dokázal dohodnúť naraz s kotlebovcami aj so stranou Sme rodina, čo je samo osebe takmer nemožné, chýbali by tejto trojici aj ku jednoduchej väčšine štyri hlasy.

Igor Matovič bude o vláde rokovať s Borisom Kollárom, Richardom Sulíkom a Andrejom Kiskom. Ani jeden z týchto troch jeho potenciálnych partnerov nemôže Matoviča vydierať hrozbou neúčasti vo vláde, pretože vládu vie zostaviť bez každého z tejto trojice.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Voľby 2020

Komentáre

Teraz najčítanejšie