Denník N

Osobnosti, ktoré volili PS/Spolu: Sme frustrovaní a sklamaní, ale je to aj šanca

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Pred voľbami vybrané osobnosti povedali, že budú voliť koalíciu PS/Spolu, do parlamentu sa však nedostala. Čo na to hovoria?

Denisa Havrľová
novinárka

Je mi nesmierne ľúto, že sa koalícia PS/Spolu nedostala do parlamentu, pretože mala veľký potenciál. Na kandidátke mali skvelých odborníkov, ktorí mohli svojimi schopnosťami a skúsenosťami prispieť k pozitívnemu rozvoju našej krajiny. Veľmi som držala palce hlavne Irene Biháriovej, ktorá bola mojou favoritkou. Možno keby ju strana dala do pozície predsedníčky, mohlo to dopadnúť inak. Nemyslím si, že Michal Truban bol správnou voľbou pre túto koalíciu. Možno aj ich kampaň, ktorá nebola najšťastnejšia, prispela k tomu, že zostali tesne za bránami Národnej rady. Verím, že sa z toho do budúcnosti poučia, je mi však ľúto, že kvalitní ľudia z tejto strany nebudú môcť využiť svoj potenciál. Priznám sa, stále tomu nemôžem uveriť, že sa do parlamentu nedostali.

Tomáš Hudák
komik

Na jednej strane musím povedať, že cítim sklamanie. Skôr z toho, že ľudia, ktorých mali na svojej kandidátke, boli podľa mňa odborníci a strašne by pomohli skvalitneniu nielen Národnej rady, ale ak by boli vo vláde, aj na ministerstvách by boli veľmi kvalitní. Mrzí ma, že nedostanú svoju šancu. Na druhej strane, ako liberál

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

PS/Spolu

Voľby 2020

Slovensko

Teraz najčítanejšie