Denník N

Športový newsfilter: Nová vláda bude robiť problémy Kmotríkovi a jeho štadiónu

Foto N - Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

Dobrý deň,

Športový newsfilter má novú formu. Odteraz pre vás zhrnieme viac udalostí, no stručnejšie. Vážime si váš čas a uvedomujeme si, že s väčším množstvom obsahu v športovej sekcii Denníka N ho máte stále menej.

Víkendové voľby môžu ovplyvniť aj Národný futbalový štadión, ktorý nakoniec štát Ivanovi Kmotríkovi neuhradí. Petra Vlhová v super-G ešte nikdy nešla lepšie a koronavírus ohrozuje preteky Petra Sagana.


Športové podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbean – RSSYouTube


1. Kmotrík štadión ešte nemá istý

Majiteľ Slovana Bratislava a zatiaľ aj štadióna Ivan Kmotrík zrejme nesledoval volebnú noc s nadšením.

Jeho Slovan síce po volebnej noci vyhral v Nitre 1:0, ale medzitým už na čele s Igorom Matovičom rokovali o zostavení vlády strany, ktoré nie sú naklonené najväčšej investícii do športu v histórii Slovenska.

Väčšina z nich v predvolebnej ankete Denníka N ak aj jednoznačne nepovedala, že záväzok zruší, tak aspoň tvrdila, že je ochotná ísť s Kmotríkom do sporu. Výnimkou je Sme rodina Borisa Kollára, ktorý hovorí, že k prípadu nemá dáta.

Bude to ťažký boj. Deväťdesiat miliónov určených na štadión už má ministerstvo školstva na účte a čaká sa len na podpísanie dodatku k zmluve Martinou Lubyovou, ministerkou v demisii.

Nie je známe, že by ho do volieb podpísala, no čas má dovtedy, kým prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje novú vládu, čo môže trvať týždne až mesiace.

Ak Lubyová dodatok nepodpíše, pre novú vládu nebude až také náročné biť sa s Kmotríkom.

Ak Lubyová dodatok podpíše, nová vláda bude

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Liga majstrov

Národný futbalový štadión

Peter Sagan

Petra Vlhová

Športový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie