Denník N

Štyri stotiny od civilizovaných hodnôt

Aj táto poľská obec sa vyhlásila za zóny bez LGBT. Foto - Twitter
Aj táto poľská obec sa vyhlásila za zóny bez LGBT. Foto – Twitter

Opäť sa vzdialil moment, keď odmietneme násilie.

Keď tak kráčam po lese znivočenom iba víchricou, a nie masakrami motorovou pílou, z ničoho nič mi zíde na um veta z knihy Antona Myrera: „Vy hajzli študentskí,“ povedala mohutná servírka s ústami ako George Washington (a hnala študentov z podniku, lebo chceli čistý príbor).

Nič sa nestalo, len sa zrazili dva svety: ten, ktorý takzvaná sociálna demokracia volá skutočným, s vtedajšou, prepytujem, kaviarňou. Ak dnes podaktorí vidíme oblohu zamračenú, je to preto, lebo nám normálne, demokratickým spôsobom poslali naše hodnoty do hája zeleného. Nič menej a nič viac.

Účelom bolo „nedovoliť kvôli hodnotovým veciam, aby Smer vládol s fašistami“. Ako keby aj to nebolo hodnotové. Rebríčky hodnôt fašistov sú dostatočne známe a nepokladáme ich za civilizované. Inak osemnásť percent voličov netrápi, že ich idoly majú krv na rukách, lebo zorganizovali taký rozklad štátnych inštitúcií, až sa osoby žijúce dlhodobo v režime beztrestnosti napokon nazdali, že môžu siahnuť na hodnotu najvyššiu.

Pritom aj hodnoty, o ktorých bola explicitne reč, sú dlhodobo v dokaličenom stave. O zúfalstve LGBT ľudí po tomto víkende škoda hovoriť. Treba dúfať, že tretina slovenských obcí nedopadne ako tretina poľských obcí, ktoré sa vyhlásili za zóny bez LGBT, lebo rovnakú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Istanbulský dohovor

Voľby 2020

Komentáre

Teraz najčítanejšie