Denník N

Takýto cirkus pri skladaní vlády tu ešte nebol

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Je pravda, že Matovič v niektorých prípadoch reagoval správne, ale bol to on, kto začal posielať odkazy cez médiá.

Autor je publicista, v rokoch 2010 až 2012 bol poradcom Ivety Radičovej

Igor Matovič je nespochybniteľným víťazom parlamentných volieb a historickým víťazom nad stranou Smer-SD (hoci hneď treba dodať, že k tomu mu nahrávali aj známe okolnosti). Voliči teraz očakávajú, že étos víťazstva a etický étos budú pokračovať.

Aj v tomto duchu to malo byť zostavovanie vraj najlepšej vlády, aká tu kedy bola. Namiesto toho však vidíme nechutný pouličný cirkus, pri ktorom potenciálny premiér síce pokračuje v étose víťazstva, ale etický étos odsúva bokom. To je ten najhorší možný začiatok.

Rokovania o zostavení vlády sa ešte ani nezačali, a Kollár so Sulíkom, každý svoje, odkazujú cez médiá. Na to im Matovič cez médiá – pretože Facebook je dnes už chápaný ako nové médium – odkazuje, že mlčať je zlato. Lenže to nebol ani Kollár, ani Sulík, kto s tým začal.

Bol to práve Matovič, kto ako prvý cez médiá odkazoval, koho na akom poste si vie predstaviť. Urobil tak bez toho, aby to s danými osobami predtým konzultoval. Bolo to nevhodné a pre dotknuté osoby natoľko nekomfortné, že Daniel Lipšic k tomu musel napísať verejné stanovisko a Andrej Kiska slušne a skromne reagoval, že ho to zamrzelo.

Mimochodom, Matovičova predstava, že by Andrej Kiska mohol byť ministrom zdravotníctva, je len ďalším podprahovým ponížením Kisku. Nehovoriac o tom, že každý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Voľby 2020

Komentáre

Teraz najčítanejšie