Denník N

Školy pre hrozbu koronavírusu rušia akcie, v niektorých škôlkach deťom hneď po príchode merajú teplotu

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

Pre podozrenie na koronavírus zatvorili dve bratislavské školy, čaká sa na výsledky testov. Ostatné školy posilnili dezinfekciu a školia deti o zvýšenej potrebe hygieny.

[Tip: Odoberajte na mobil notifikácie na najdôležitejšie správy o koronavíruse. Stiahnite si bezplatnú spravodajskú aplikáciu Minúta po minúte pre iPhone alebo Android.]

Ľubomír, ktorý má syna na základnej škole vo Vajnoroch, hovorí, že žiadne informácie o prevencii šírenia koronavírusu zo školy nedostali. „Vieme len od rodičov, že je v škole veľa chorých detí. V synovej triede je to odhadom polovica detí. Syn je chorý od piatka, bol aj testovaný na koronavírus s negatívnym výsledkom,“ hovorí Ľubomír.

Školy sa na riziko rozšírenia koronavírusu pripravujú rôzne. Väčšina informovala rodičov o preventívnych opatreniach, poučila deti o potrebe zvýšenej hygieny a posilnila dezinfekciu priestorov.

„Žiaci boli poučení ústne o pravidlách hygieny a dostali odporúčanie na meranie teploty ráno a večer,“ hovorí Milan Koleda, ktorého dieťa navštevuje ZŠ Limbová v Žiline. MŠ Švantnerova v Bratislave zrušila spoločné aktivity s rodičmi. Evanjelické gymnázium v Liptovskom Mikuláši zrušilo aj rodičovské združenie, informácie majú rodičia získavať telefonicky.

Merajú teplotu doma i v škole

Školy odporúčajú, aby rodiny detí, ktoré v poslednom čase navštívili oblasť s potvrdeným výskytom koronavírusu, počas 14 dní dôsledne kontrolovali svoj zdravotný stav.
Púchovské gymnázium dokonca po prázdninách poprosilo žiakov a učiteľov, ktorí navštívili Taliansko alebo Rakúsko, aby ostali takmer celý týždeň doma v preventívnej karanténe.

„Žiakom budeme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

 • vláda oznámi, či pred Veľkou nocou sprísni opatrenia, Matovič zvažuje aj zákaz vychádzania
 • Slovensko má 471 potvrdených prípadov nákazy, za piatok pribudlo 21, vykonali 1889 testov
 • vláda podpísala zmluvu na 300 nových ventilátorov, s bankami sa dohodla na odklade splátok úverov, NR SR schválila odklad odvodov pre SZČO a zamestnávateľov
 • deti podľa Matoviča zostanú doma až do konca júna
 • MapaOtázky a odpovedeNajdôležitejšie textyPrispejte

  Rodičovstvo

  Rodina a vzťahy, Slovensko, Zdravie

  Teraz najčítanejšie