Denník N

Matovič si s partnermi v prvej diskusii rozumel. Medzi Remišovou a Kollárom bolo napätie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Líder OĽaNO Igor Matovič v sobotu prvýkrát verejne debatoval s pravdepodobnými koaličnými partnermi. Do Sobotných dialógov RTVS s ním prišli diskutovať Boris Kollár, Richard Sulík a Veronika Remišová.

Hneď v úvode sa všetci zhodli sa na tom, že končiaci premiér Peter Pellegrini by mal Matoviča prizvať na rokovania o riešení situácie s koronavírusom. Podľa Sulíka by tak mal urobiť najneskôr v pondelok. Nová vláda podľa nich musí vedieť zabezpečiť kontinuitu.

Doteraz sa vírus na Slovensku potvrdil u troch ľudí, nakazená je aj štvorčlenná slovenská rodina, ktorá sa momentálne nachádza v Rakúsku.

Matovič povedal, že odchádzajúca vláda také stretnutie doteraz neiniciovala. „Plánujeme aj s kandidátmi na budúceho ministra vnútra alebo zdravotníctva hneď začiatkom budúceho týždňa ju osloviť, aby kontinuita bola naozaj plynulá,“ povedal pravdepodobný budúci premiér.

O rozdelení postov stále rokujú

Matovič v RTVS povedal, že cíti dobrú vôľu na vznik štvorkoalície. Ako posledná sa k rokovaniam o budúcej vládnej koalícii pridala Kiskova strana Za ľudí, ktorú v relácii zastupovala Veronika Remišová.

„Musíme si vydiskutovať naše obavy a princípy fungovania novej vlády. Verím, že na konci cesty spravíme dobrú a stabilnú vládu,“ povedala podpredsedníčka strany, čím dala najavo, že o účasť v budúcej vláde majú záujem.

O tom, kto konkrétne môže byť vo vláde, Matovič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koaličná kríza

Voľby 2020

Slovensko

Teraz najčítanejšie