Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Koronavírus brzdí všetko okrem skladania vlády

Dezinfekcia bratislavskej MHD. Foto - TASR
Dezinfekcia bratislavskej MHD. Foto – TASR

1. Sú známi prví členovia vlády. 2. Mihál sa vracia k Sulíkovi. 3. Pellegrini priznal problém, ale nie jeho rozsah.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Prvé kreslá, ďalšie škrípanie a najakútnejší problém novej vlády

Hoci Igor Matovič na začiatku druhého povolebného týždňa povedal, že nová vláda je už na 99 percent hotová, konkrétnosti si nechal pre seba. Kolegovi Mirovi Kernovi sa podarilo zistiť aspoň to, že bezpečnostné zložky sú už vraj takmer rozdelené a obsadené je už zrejme aj ministerstvo financií.

Hoci ešte nič nie je oficiálne potvrdené, na ministerstvo vnútra by mal smerovať bývalý novinár, predseda Novy a dlhoročný spolupracovník Daniela Lipšica Gábor Grendel. OĽaNO by malo obsadiť aj ministerstvo obrany, ktorému by mal šéfovať bezpečnostný analytik Jaroslav Naď.

Slovenská informačná služba by mala podľa predbežných dohôd pripadnúť Sme rodina a rezortu financií by sa vraj mal ujať šéf SaS Richard Sulík.

Takmer pokoj. Na rozdiel od víkendu, keď bolo v diskusných reláciách cítiť, ako to neklape najmä medzi zástupcami Za ľudí a Sme rodina, bol pondelok pokojnejší. Idylku narušilo len vyjadrenie poslanca Kiskovej strany Vladimíra Ledeckého, ktorý musel poprieť tvrdenia Igora Matoviča, že v minulosti kandidoval za Smer či SNS.

A tiež slová Jany Cigánikovej z SaS, ktorá označila za nekorektné Matovičovo tvrdenie, že o zdravotníctvo nemá okrem OĽaNO záujem žiadna z možných strán koalície.

A tiež vyjadrenie budúceho premiéra, ktorý pripustil rušenie nákupu stíhačiek F-16, ktoré kedysi kritizoval aj jeho kandidát na ministra obrany Naď.

A tiež facebookový status Andreja Kisku, že pre problémy so srdcom sa nebude zúčastňovať koaličných rokovaní, ktorých vedením poveril Veroniku Remišovú a ďalších podpredsedov.

Ekonomickí lunatici.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie