Denník N

Primátor Hlohovca Kollár: Štát neexistuje, Pellegriniho by som sa spýtal, kde bol dva týždne

Primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

Primátor a zvolený poslanec parlamentu Miroslav Kollár konkrétne opisuje, s čím v čase hroziacej epidémie koronavírusu bojujú slovenskí primátori a starostovia.

Miroslav Kollár (51) je primátor mesta Hlohovec a vo februárových voľbách bol zvolený za poslanca za stranu Za ľudí. „Keby som bol cynik, tak poviem, že možno čakali, či to ešte nevydrží týždeň-dva do chvíle, kým príde nová vláda,“ hovorí o reakcii štátu na krízu pre koronavírus.

V jednom z posledných statusov na Facebooku ste v súvislosti s epidémiou koronavírusu napísali: „Po dvoch dňoch krízového pozorovania zblízka konštatujem, že tento štát neexistuje.“ Ako ste to mysleli?

Medzičasom to ešte tvrdšie pomenovala Asociácia nemocníc Slovenska, ktorá vo vyhlásení v stredu popoludní prirovnala prístup ústredných štátnych orgánov k informovaniu o celom probléme k tomu, ako komunisti informovali o havárii v Černobyľi.

Naozaj mi nejde o to, aby som šíril paniku. Ale zúčastnil som sa viacerých stretnutí a krízových štábov na úrovni Trnavského kraja a z môjho pohľadu štát zlyhal v materiálnej, logistickej aj komunikačnej príprave na túto situáciu.

V akom zmysle?

V stredu to povedal aj šéf Únie miest Slovenska pán Richard Rybníček. My, teda samosprávy, starostovia a primátori v regiónoch, sme zostali sami. Z centrálnej úrovne neprichádzajú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Slovensko

    Teraz najčítanejšie