Denník N

Liga majstrov – osemfinále: Kloppa podráždila otázka na koronavírus, potom herný štýl Atlética

Jürgen Klopp po vypadnutí Liverpoolu z Ligy majstrov. Foto: TASR/AP (AP Photo/Jon Super)
Jürgen Klopp po vypadnutí Liverpoolu z Ligy majstrov. Foto: TASR/AP (AP Photo/Jon Super)

Jürgen Klopp dostáva v posledných dňoch na tlačových konferenciách otázky ohľadom koronavírusu, z čoho nie je nadšený. Po vypadnutí Liverpoolu z FA Cupu vysvetľoval, že je len futbalovým trénerom a nie vedcom, a preto nechápe, prečo sa pýtajú práve jeho.

Pred odvetou osemfinále Ligy majstrov proti Atléticu Madrid sa ho na koronavírus znovu spýtal argentínsky novinár, ktorý do Anglicka priletel z Madridu, čo mu dal Klopp svojou odpoveďou poriadne pocítiť.

Liverpool v uplynulých dňoch prišiel o sezónu bez prehry v Premier League, keď prehral 0:3 vo Watforde; k tomu vypadol z FA Cupu výsledkom 0:2 na ihrisku Chelsea. V Lige majstrov potreboval proti Atléticu otočiť stav 0:1 z prvého zápasu.

Aj keď Liverpool v posledných dňoch trochu stratil formu, na Anfield Road proti úporne brániacemu súperovi počas riadneho hracieho času totálne dominoval. Z 90 minút trvajúceho tlaku však vyťažil len gól Wijnalduma a zápas tak pokračoval v predĺžení.

Keď v ňom dal Roberto Firmino na 2:0, zdalo sa, že Liverpool nemá ako prísť o postup. Atlético smerom dopredu takmer nič nepredviedlo a aj do predĺženia sa dostalo najmä vďaka brankárovi Janovi Oblakovi.

Atlético vďaka brankárovi napokon aj postúpilo, akurát nešlo o Oblaka, ale o

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Liga majstrov

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie