Denník N

Mikrofóny neprezradili len Pellegriniho, zachytili aj Procházku či ministerku lobujúcu za padnutého nominanta

„Pôjdeš do basy, ty hajzeľ,“ alebo: „Chalani, vám musí j.bať,“ to všetko sú výroky, ktoré sa na verejnosť dostali len vďaka tomu, lebo si politici nevšimli zapnuté mikrofóny.

Netušili, že sú zapnuté mikrofóny a ľudia vďaka tomu mohli nazrieť do toho, čo si reálne myslia. Premiér Peter Pellegrini a ministerka vnútra Denisa Saková v stredu pred brífingom na úrade vlády hodnotili opatrenia na spomalenie šírenia koronavírusu.

„Bude to drahé,“ povedal premiér ministerke. „No a čo. Veď oni na to budú hľadať peniaze,“ odpovedala Saková, zrejme narážajúc na budúcu vládu.

Pellegrini navyše kritizoval rozhorčenie trnavského župana Jozefa Viskupiča (OĽaNO), že v kraji so 600-tisíc obyvateľmi je len jedna sanitka prispôsobená na odber vzoriek. „Nemá tam jedného pacienta a bude pindať, koľko je odberových sanitiek.“

Saková s Pellegrinim nie sú jedinými slovenskými politikmi, ktorých skutočné rozmýšľanie odhalili zapnuté mikrofóny. Niektoré z takýchto rozhovorov politikov z minulosti boli ešte škandalóznejšie než cynická poznámka ministerky vnútra v čase mimoriadnych opatrení.

 „Keby sa dalo niekam do Bruselu…“

V roku 2008, počas prvej vlády Roberta Fica, zachytila televízia Markíza dialóg premiéra

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie