Denník N

Keď sudcom v lete zobrali mobily, stretávali sa ďalej. Rozprávali sa, čo v nich mali a ako ďalej

Foto – Twitter/Eli Duke
Foto – Twitter/Eli Duke

Z výpovede Sklenku je zrejmé, že sudcovia podozriví z korupcie sa stretávali aj po tom, ako časti z nich polícia zobrala mobily. Prokuratúra pre nich väzbu navrhla, aby už nikoho nemohli ovplyvňovať. Ústavný súd však dôvod na väzbu v ôsmich prípadoch nevidí.

Letné prázdniny 2019 sa chýlili ku koncu. Ostával už len zhruba týždeň, keď médiá v auguste zverejnili správu, že polícia zaistila viacerým sudcom mobily. Spomínalo sa meno štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej (za Smer), jej sestry, bratislavskej krajskej sudkyne Andrey Haitovej aj Zuzany Maruniakovej a Miriam Repákovej. Všetko sudkyne prepojené na Mariana Kočnera.

O mobil prišiel aj Vladimír Sklenka z Okresného súdu Bratislava I, ktorý fungoval podľa jeho pokynov a úplatkov. Sklenka sa medzičasom vzdal funkcie a s políciou začal spolupracovať.

Na základe jeho výpovede dnes vieme, že podozriví sudcovia sa stretávali aj po záťahu na ich mobilné telefóny. Opísal tiež, ako ťažko niektorí prežívali toto obdobie. Aj preto sa mohlo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kočnerova Threema

Slovensko

Teraz najčítanejšie