Denník N

Policajti po celom meste, v obchode meter od seba. Slovenská volejbalistka zažíva taliansku karanténu

Barbora Koseková. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Barbora Koseková. Foto: TASR – Pavel Neubauer

[Tip: Odoberajte na mobil notifikácie na najdôležitejšie správy o koronavíruse. Stiahnite si bezplatnú spravodajskú aplikáciu Minúta po minúte pre iPhone alebo Android.]

„Talianom na začiatku ušiel vlak, dúfam, že na Slovensku sa už nebudú opakovať scenáre ako v Jasnej,“ hovorí volejbalistka talianskeho Trentino Rosa a kapitánka slovenskej reprezentácie Barbora Koseková.

Žijete a hrávate v meste Trento, ktoré leží v najviac zasiahnutej oblasti Talianska. Ako v tejto chvíli vyzerá život v meste?

Vláda posledným nariadením zatvorila úplne všetko až na obchody a lekárne a od tohto nariadenia je vonku minimum ľudí. Spolu so zatváraním všetkých prevádzok si ľudia začali uvedomovať, že to nie je sranda.

Myslíte si, že situáciu spočiatku podceňovali?

Určite áno. Vláda sa snažila urobiť čo najviac preventívnych opatrení, ale Taliansko je veľmi veľká krajina a je nesmierne ťažké ovládať každého jednotlivca. Talianom na začiatku trochu ušiel vlak, nesprávali sa zodpovedne, a preto to takto dopadlo.

Ako v súčasnosti vyzerajú vaše dni?

Prvé dni som nerobila takmer nič, iba som telefonovala s rodinou a kamarátmi. Snažila som sa čo najviac informovať, pretože viem, že v prípade zrušenia celej ligy by pre mňa nebol jednoduchý ani návrat domov. Každým dňom rušia ďalšie a ďalšie súťaže a chcem byť pripravená na každú alternatívu.

Inak trávim čas čítaním a sledovaním filmov. Mali sme menší míting a po skupinách sme si mohli ísť do haly po niektoré pomôcky na cvičenie, vzala som si švihadlo a jednoručné činky, aby som doma mohla aspoň ako-tak trénovať. Každý deň si vyhradzujem aspoň hodinu na to, aby som sa v rámci možností hýbala.

Mohli by ste si ísť von zabehať?

Hneď ako človek vyjde von, po celom meste sú policajti, ktorí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

 • vláda oznámi, či pred Veľkou nocou sprísni opatrenia, Matovič zvažuje aj zákaz vychádzania
 • Slovensko má 471 potvrdených prípadov nákazy, za piatok pribudlo 21, vykonali 1889 testov
 • vláda podpísala zmluvu na 300 nových ventilátorov, s bankami sa dohodla na odklade splátok úverov, NR SR schválila odklad odvodov pre SZČO a zamestnávateľov
 • deti podľa Matoviča zostanú doma až do konca júna
 • MapaOtázky a odpovedeNajdôležitejšie textyPrispejte

  Rozhovory

  Šport a pohyb, Svet

  Teraz najčítanejšie