Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Koronavírus odhaľuje Pellegriniho, ale aj to horšie i lepšie v nás ostatných

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Vláda vyhlásila núdzový stav. 2. Matovič si nechal mocensky najdôležitejšie rezorty. 3. K sudcom za mrežami kolegovia mlčia.

Leaseplan logo FlexiPlan – krátkodobá mobilita bez viazanosti. Nevlastnite! Jazdite. LeasePlan (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanRSS

1. Zostáva nám svojpomoc

V nudnejších časoch by sme na tomto mieste písali len o zostavovaní novej vlády a o zatýkaní sudcov. No popri koronavíruse, ktorý sa stal v uplynulom týždni najskloňovanejším slovom nielen v slovenských, ale aj v európskych médiách, ustupujú do pozadia aj udalosti, ktoré budú mať dlhodobý vplyv na naše životy.

Teraz totiž ide predovšetkým o to, čo sa stane v najbližších týždňoch. Dôležité je najmä, aby sa u nás nezopakovalo to, čo na severe Talianska, kde sa lekári musia už niekoľko dní rozhodovať, komu ešte pomôžu a na koho sa už nedostane.

No aj keby pandémia trvala len krátko a zasiahla nás len minimálne, už teraz ukázala aj to, že sme na podobné situácie dlhodobo nepripravení.

Málo testovania. Do konca týždňa na Slovensku testy odhalili 61 prípadov, pričom až do nedele sa ich denne objavovalo len okolo desiatky. To je aj vzhľadom na počty u susedov, aj vzhľadom na to, akou rýchlosťou sa vírus šíril napríklad v spomínanom Taliansku, až neuveriteľne málo. Preto bola koncom týždňa otázka, či testujeme dostatok ľudí, ešte aktuálnejšia ako na jeho začiatku.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie