Denník N

Šéf najväčšej MMA organizácie sa nezaujíma o koronavírus. Trump mu poradil pokračovať

Dana White na mítingu Donalda Trumpa. Foto: TASR/AP (AP Photo/Evan Vucci)
Dana White na mítingu Donalda Trumpa. Foto: TASR/AP (AP Photo/Evan Vucci)

[Tip: Odoberajte na mobil notifikácie na najdôležitejšie správy o koronavíruse. Stiahnite si bezplatnú spravodajskú aplikáciu Minúta po minúte pre iPhone alebo Android.]

Aktualizované 17. marca 8:45: UFC odložilo najbližšie tri podujatia, no Dana White stále trvá na tom, že zápas Chabib Nurmagomedov – Tony Ferguson sa uskutoční 18. apríla. 

Takmer všetky športové súťaže pre pandémiu koronavírusu ukončili alebo aspoň prerušili sezónu. Jednou z mála výnimiek je UFC – najväčšia svetová organizácia zmiešaných bojových umení (MMA).

Organizácia cez víkend usporiadala podujatie v brazílskom hlavnom meste Brazília a do poslednej chvíle dúfala, že v hľadisku budú diváci. Po nariadení brazílskej vlády, ktorá zakázala vstup na podujatia s viac než stovkou návštevníkov, sa však celý program udial bez divákov.

Prezident UFC Dana White niekoľkokrát zopakoval, že sa uskutočnia všetky plánované podujatia vrátane očakávaného súboja medzi Chabibom Nurmagomedovom a Tonym Fergusonom o titul šampióna v ľahkej váhe (18. apríla).

„Nezaujímam sa o koronavírus, pokiaľ nebudem znepokojený, budeme pokračovať v našom biznise,“ hovoril White pred týždňom pre televíziu TSN.

Z Atlantic City do Bieleho domu

Aj po podujatí v Brazílii stále trvá na tom, že všetky plánované turnaje sa uskutočnia. Najbližšie podujatie však UFC z Londýna presunulo na zatiaľ neurčené miesto v Spojených štátoch.

Ako je možné, že UFC popri toľkých pozastavených športoch môže pokračovať? Odpoveďou je dlhoročné priateľstvo medzi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Koronavírus

  • vláda oznámi, či pred Veľkou nocou sprísni opatrenia, Matovič zvažuje aj zákaz vychádzania
  • Slovensko má 471 potvrdených prípadov nákazy, za piatok pribudlo 21, vykonali 1889 testov
  • vláda podpísala zmluvu na 300 nových ventilátorov, s bankami sa dohodla na odklade splátok úverov, NR SR schválila odklad odvodov pre SZČO a zamestnávateľov
  • deti podľa Matoviča zostanú doma až do konca júna
  • MapaOtázky a odpovedeNajdôležitejšie textyPrispejte

    Šport a pohyb

    Teraz najčítanejšie