Denník N

Roland Garros presunuli na september. Nadal súhlasí, Federer má vtedy vlastný turnaj

Rafael Nadal vyhral Roland Garros 12-krát, jeho rival Roger Federer raz. Foto - TASR/AP
Rafael Nadal vyhral Roland Garros 12-krát, jeho rival Roger Federer raz. Foto – TASR/AP

Rafael Nadal bude v priebehu mesiaca obhajovať 4-tisíc bodov. Je to hazardovanie so zdravím hráčov, hovorí tenisový komentátor.

V modernej tenisovej histórii nemuseli organizátori zrušiť ani jeden grandslamový turnaj. Bol by to malý zázrak, ak by to platilo aj na konci roku 2020, ale stále to nie je vylúčené.

V januári hrozilo, že sa pre neprimeranú kvalitu ovzdušia spôsobenú lesnými požiarmi neuskutoční Australian Open. Situácia sa však upokojila a turnaj prebehol v stanovenom termíne.

V pôvodnom májovom dátume sa však nezačne druhý grandslam sezóny Roland Garros. Dôvodom je koronavírus, pre ktorý sú zrušené všetky turnaje až do 7. júna.

Excusez moi?

Lenže organizátori Roland Garros prišli s riešením – turnaj presunuli na jeseň. Po novom sa má odohrať od 20. septembra do 4. októbra. Rozhodnutie, ktoré zverejnili v utorok, vyvolalo v tenisovom svete veľký rozruch.

Francúzska tenisová federácia (FFT) ho totiž prijala bez dohody s ostatnými stranami.

Deň nato naň reagovalo oficiálne vyhlásenie, pod ktoré sa podpísali obe hráčske asociácie (ATP a WTA) a organizátori zvyšných troch grandslamových turnajov. „Teraz nie je čas na unilaterálne konanie, musíme byť unisono,“ znelo v ňom.

Predstavitelia Roland Garros sa bránia, že boli v kontakte s 12-násobným víťazom Rafaelom Nadalom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie