Denník N

Týždňový newsfilter: Problém je väčší, ako sme si mysleli, šepnite Matovičovi, že už nesedí v opozícii

Igor Matovič počas prvého zasadnutia novovymenovanej vlády. Foto - TASR
Igor Matovič počas prvého zasadnutia novovymenovanej vlády. Foto – TASR

1. Niet testov, niet vírusu. 2. Pomaly sa treba rozlúčiť s trinástym dôchodkom. 3. Keď neviete doma obsedieť, spomeňte si na Jankovskú.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Niet testov, niet vírusu

Skončilo sa dvojtýždňové bezvedomie, keď nebolo toho človeka, ktorý by zrozumiteľne vysvetlil, prečo testujeme ľudí na koronavírus mierou, že naše štatistiky o nakazených vyzerajú príliš dobre na to, aby to bola celá pravda.

V sobotu platilo, že štát má len 3000 testov, ktoré vedia odhaliť nákazu aj u ľudí bez klinických príznakov. Po nedeli ich je zrejme ešte o niekoľko stoviek menej. Niet dôležitejšej informácie z tohto týždňa a nie je náhoda, že vyšla najavo de facto hneď po nástupe novej vlády.

Ak Igor Matovič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Kočnerova Threema

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie