Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Úspešný manažér Matovič rozhodol, ako budeme žiť v najbližších týždňoch

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo na koronu nachystali u Matoviča. 2. Vláda chce lokalizovať chorých, Smer je proti, bojí sa sledovania. 3. Hospodársky prepad bude dramatický, Kažimír prišiel s konkrétnym odhadom.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Čo na koronu nachystali u Matoviča

Nová vláda už beží naplno a ňou prijatých noviniek bude pomaly viac ako oficiálne nakazených koronavírusom.

Od utorka sa o počte chorých informuje až ráno nasledujúceho dňa, nie už večer predtým. Za celý pondelok pribudlo 19 nakazených, negatívnych testov bolo 423. V utorok ráno tak bolo na Slovensku 204 chorých. V celej Európe viac ako 200-tisíc a Španielsko zaznamenalo zatiaľ najvyšší počet obetí za jediný deň – 514, Taliansko po dvojdňovom poklese druhý najvyšší – 743.

Z ukričaného aktivistu vážny politik?

Igor Matovič je ešte vždy premiér nováčik. Stále treba sledovať signály, či úloha previesť Slovensko touto drámou nie je nad jeho sily. Zatiaľ sa zdá, že by nemusela byť. Predseda vlády chrlí nielen informácie, ale aj rozhodnutia. Neznamená to, že sú všetky nevyhnutne správne, ale nekoná sa žiadna paralýza štátu, ako ešte nedávno strašil Robert Fico.

Matovič vystupuje manažérsky ako človek, ktorý už riadil úspešnú firmu. Úprimne napríklad povie, že nevie, keď nepozná odpoveď na nejakú otázku, ale sľúbi, že ju nájde. Je to lepšie, ako keby za každú cenu chcel niečo povedať aj s rizikom, že nepresnými informáciami vyvolá zmätok. To sa podarilo cez víkend Kajetánovi Kičurovi, keď odboku strieľal počty objednaných testov.

Na čom by mal premiér popracovať, je dramaturgia. Tlačovka o vládnych opatreniach bola miestami kostrbatá, poslucháč nedostal hlavné odkazy okamžite, ale musel si ich vyberať.

Toto je osem kľúčových noviniek (deviata má samostatný bod):

  1. Nosenie rúšok bude povinné a ľudia v radoch budú musieť

    Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie