Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Terapiou na koronu možno bude leto plné Sagana

Foto N – Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

Dobrý deň,

na ruskej Sibíri sa konečne skončil šachový turnaj. COVID-19 už za sebou majú viacerí vrcholoví športovci a hovoria, ako ťažko ho znášali. Olympiádu presunuli na budúci rok, no vznikla nádej, že môžeme zažiť leto a jeseň plné cyklistiky s Petrom Saganom. SOŠV zriadil fond na podporu športovcov, ktorí prišli o príjmy, a RTVS začala vysielať historické zápasy.

Športové podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean RSSYoutube


1. Koniec šachovej paranoje

V priebehu týždňa pre pandémiu koronavírusu konečne prerušili aj šachový turnaj v ruskom Jekaterinburgu, na ktorom osem elitných hráčov bojuje o možnosť vyzvať majstra sveta Magnusa Carlsena.

Turnaj v uzatvorenom hoteli na okraji Sibíri sprevádzali prísne opatrenia – šachisti sa pred zápasmi namiesto podania rúk zdravili dotykom lakťov a organizátori im niekoľkokrát denne merali teplotu. Hráči sa však sústavne dotýkali tvárí.

„Jasné, že sa dotýkame tvárí. Máme svoje zápasové zvyky, ktorých sa nedokážeme zbaviť. Premýšľanie s rukou na brade alebo na čele je reflexom,“ povedal pre Wall Street Journal Francúz Maxime Vachier-Lagrave.

Všetkých šachistov na začiatku turnaja negatívne otestovali na koronavírus, no s prichádzajúcimi správami o pandémii vznikla v hoteli paranoidná atmosféra, ktorú opísal americký šachista Fabiano Caruana.

„Namerali mi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

OH Tokio 2021

Peter Sagan

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Tour de France

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie