Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: V dlhých radoch pred obchodmi by sa stálo ľahšie, keby ľudia vedeli, že to má zmysel

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Jeden mŕtvy, 22 pozitívnych, 401 testovaných. 2. Prišlo prvé opatrenie, ktoré urobilo pred obchodmi rady. 3. Zachráňte ekonomiku.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Jeden mŕtvy, 22 pozitívnych, 401 testovaných

S výnimkou smutnej správy o smrti človeka s potvrdeným koronavírusom priniesol pondelok viac-menej také štatistiky, na aké si už takmer všetci zvykli: počet nových prípadov narástol o 22, počet testovaných bol 401. Takéto alebo podobné čísla o pozitívnych prípadoch prichádzajú už príliš dlho na to, aby sa dalo povedať, že na nich niečo nesedí. Musí to byť fenomén alebo to musí byť omyl. Niektoré nové informácie však naznačujú, že to môže byť kombinácia oboch – sčasti fenomén a sčasti chyba.

Podstatne lepšia prognóza. Podozrivá na slovenských štatistikách je ich odlišnosť od vývoja vo väčšine európskych krajín, ale aj od domácich očakávaní a predpovedí. Napríklad analytik a lekár Juraj Mesík ešte na prelome februára a marca varoval, že Slovensku hrozí scenár Lombardie, ktorá mala už vtedy 23 mŕtvych. A že zhruba týždeň po potvrdení prvých 10 – 20 prípadov budú prvé obete.

Veľký ohlas

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie