Denník N

Mimoriadna udalosť týždňa

Robert Fico v roku 2017 s ochrankármi. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico v roku 2017 s ochrankármi. Foto N – Tomáš Benedikovič

Autor je básnik a prekladateľ

Hoci v týchto dňoch disciplinovane nevychádzam z bytu, dnes ráno som našiel na stole tento list.

Dear Harry,

tak už v tom nie si sám. Už aj mne vzali štátnu ochranku. Čo ja teraz bez nej? Kto ma teraz bude voziť na hrádzu robiť kľuky, kto bude nosiť škatule Majke do bytu? Jáj, veď už ani tú Majku nemám. Nie, nie je v Taliansku, tam je to teraz trošku riskantné… A keby len to: ani v parlamentnej garáži nesmiem parkovať. Andrej Danko, kde si? Vráť sa! Daj kartičku so špeciálnymi právami!

Dear Harry, počúvam, že už s Meghan nebývate v Kensingtonskom paláci. Aj ja som musel vypadnúť z môjho milovaného malometrážneho baštrngáčika, odišiel som s holým zadkom, ak nerátam tých zopár parkiet, umývadiel a sprchu z garáže, čo som si stihol odniesť. Asi odídem aj zo Súmračnej. Názov tej ulice mi neprenáša šťastie. Ešteže Boris ide stavať tie nájomné byty.

Skrátka, nemám už ani trošku radosti, už som len troska. A pokiaľ ide o tú ochranku, voľačo sa mi rysuje v Bonule. A ak to nevyjde, NAKA to istí.

Tvoj Robert F.

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Komentáre

Teraz najčítanejšie