Denník N

Youtuber Rudolf Vaský sa nepoučil. Ide späť do väzby

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Vianoce aj Nový rok strávili Rudolf Vaský a Martin Daňo vo väzbe. Súd ich prepustil za podmienky, že sa okrem iného zdržia aj výroby videí. Jeden z dvojice zákaz nedodržal. V sobotu okresný sudca rozhodol, že sa do cely vracia.

Príkaz krajského súdu z januára bol jasný. Keď prepúšťal youtuberov Rudolfa Vaského a Martina Daňa, ich cenou za slobodu bolo vzdanie sa videí, ktoré roky šírili internetom. Zatiaľ čo bývalý kandidát na prezidenta Daňo zákaz dodržiava, Vaský to nevydržal.

Opäť sa začal prezentovať a ešte na to upozorňoval aj na sociálnej sieti. Daňo ho niekoľkokrát varoval, aby to nerobil. Vaský pokračoval.

Staršieho z dvojice preto 1. apríla opäť zadržala polícia. Dôvod bol jasný: Vaský nerešpektoval rozhodnutie súdu, a preto putoval do cely policajného zaistenia. V sobotu dopoludnia sudca Okresného súdu Bratislava I Michal Kačáni rozhodol, že Vaský sa vracia do väzby.

Hrozí, že bude pokračovať v trestnej činnosti

Presné zdôvodnenie sudcovho rozhodnutia zatiaľ nie je známe, no hovorca súdu Pavol Adamčiak potvrdil, že Vaský ide do väzby pre

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie