Denník N

Logo Newsfilter Denníka NTýždňový newsfilter: Už Pellegriniho blackout výrazne pomohol, úloha Matoviča je v inom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Do Veľkej noci „po starom“, blackout sa nekoná. 2. Riadenie štátu nie je video z Cannes. 3. Odložte si splátky, deti pošlite na YouTube.

Bodlo by vám Doblo?  Práve ste ho našli! So širokou ponukou skladových úžitkových vozidiel na operatívny leasing rozhýbete váš biznis. Nevlastnite. Jazdite!


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Do Veľkej noci „po starom“, blackout sa nekoná

Za štyri týždne pandemickej krízy sa veci zmenili tak veľmi, že keď premiér oznamoval zákaz rodinných návštev a cestovania počas Veľkej noci, znelo to ako „buďte v pohode, nič sa nemení“.

Iná vec je, že Igor Matovič posledný týždeň toľko strašil verejnosť, firmy aj koaličných partnerov blackoutom štátu, že výsledok víkendového rokovania krízového štábu je v porovnaní s tým naozaj šokujúco mierny.

Vyhrala logika. Na rozdiel od blackoutu má „veľkonočné“ rozhodnutie krízového štábu obmedziť na pár dní pohyb pochopiteľný dôvod: počet potvrdených prípadov koronavírusu zostal na Slovensku veľmi mierny, aj keď sa počet testovaných ľudí znásobil. Vývoj v poslednom týždni bol dokonca taký sľubný, že dáva oprávnený dôvod vládnym analytikom prepočítať svoje scenáre budúcnosti smerom k väčšiemu optimizmu.

Nehovoriac o tom, že to dáva aj lepšie možnosti nemocniciam a celému zdravotníctvu pripraviť sa na najväčší nápor, ktorý má prísť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie