Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Odborná elita dôrazne varuje vládu, že ekonomiku zachraňuje málo a pomaly

1. Ak sa nerozhýbeme, kríza nás môže postihnúť horšie ako susedov. 2. Kuciakov vrah bude v karanténe 23 rokov, Kočner môže nanovo počítať svoje žetóny. 3. Minister školstva Gröhling pomôže deťom, rodičom aj školstvu.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

Na Slovensku po nedeli pribudlo 49 chorých, veľkú väčšinu z nich (34) štát pred uplynulým víkendom zastavil na hraniciach a rovno previezol do karantény, keď sa dozvedel, že prichádzajú z rizikovej oblasti v Rakúsku. Po dnešku máme dve potvrdené úmrtia na COVID-19.

1. Ak sa nerozhýbeme, kríza nás môže postihnúť horšie ako susedov

„Slovensko zaostáva za inými vyspelými krajinami z hľadiska ekonomických opatrení na zmiernenie dosahu koronakrízy a dosahu následných karanténnych opatrení na ekonomiku. Zaostávame nielen časovo, ale aj objemom.“

Týmito nepríjemnými vetami sa začína veľmi kritické vyhlásenie našich špičkových ekonómov, ktorí v ňom hodnotia vládne opatrenia na pomoc krízou trápenému hospodárstvu.

Zostava signatárov je na slovenské pomery podobná, ako keby miestnym futbalovým prvoligistom prišla polovica zostavy z Barcelony či Liverpoolu vysvetľovať základné herné zručnosti.

Samozrejme, vyhlásenie organizované Ľubošom Pástorom (University of Chicago, NBS) nepodpísala celá miestna elita ekonómov. Lenže zastúpenie dôležitých mien je aj bez toho také masívne, že nad doterajší výkon vlády Igora Matoviča kladie vyhlásenie veľký otáznik.

Čo robia u Matoviča zle

Experti oceňujú, že vláda už mnohé urobila, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie