Denník N

Nový Beckhamov klub nakúpil drahých hráčov. Teraz však zarábajú počítačovými hrami

Foto – Andrew Innerarity/Reuters
Foto – Andrew Innerarity/Reuters

Inter Miami dočasne zmenil klubové logo.

„Boli chvíle, keď som si už myslel, že tento projekt nevznikne. Chcel som, aby moje deti mohli hovoriť, že ich otec založil futbalový klub,” povedal David Beckham pre ESPN. To ešte netušil, čo jeho tím čaká.

Pre Miami to mal byť veľký rok – vo februári to v meste žilo Super Bowlom, teraz sa pozornosť upriamila na klub, ktorý bol pripravený pobiť sa o najvyššie priečky v americkej Major League Soccer (MLS).

12. marca ešte vedenie ligy povedalo, že prerušenie potrvá 30 dní, no o týždeň neskôr, keď prezident Donald Trump vyhlásil v krajine stav núdze, už pribudol nový termín, a to 10. máj.

Ešte nikto nevie, čo s ligou vlastne bude, na rozdiel od tých európskych sa však americká začala len koncom februára a odohrané sú dve kolá. Celý program ju tak ešte len čaká. Beckhamov Inter Miami si z prvých dvoch zápasov odniesol dve prehry, červenú kartu a jediný strelený gól.

V USA aj napriek pandémii stále veria, že dokážu odohrať celú sezónu. Vedenie zámorskej futbalovej súťaže reagovalo znížením miezd niektorým zamestnancom. Opatrenia sa dotkli aj vrcholných predstaviteľov, ktorí budú od 16. apríla dostávať o dvadsať percent nižší plat.

Aj v Interi hľadajú možnosti, ako pomôcť, štyria hráči sa preto rozhodli zúčastniť na turnaji v hre FIFA 20. Zhruba 120-tisíc sledovateľov sa pripojilo na stream, ktorý zarobil takmer tri milióny dolárov. Tie poputujú na pomoc ľuďom s ochorením COVID-19.

Reakciou na neľahkú situáciu bola aj dočasná zmena klubového loga. „Ako ste si už možno všimli,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie