Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Riziko, ktoré je ochotné podstúpiť československé MMA

Attila Végh oslavuje po víťazstve nad Karlosom Vémolou. Foto – Oktagon MMA
Attila Végh oslavuje po víťazstve nad Karlosom Vémolou. Foto – Oktagon MMA

Dobrý deň,

nielen u nás, ale aj vo svete najviac tlačia na čo najskorší návrat organizátori zápasov v zmiešaných bojových umeniach MMA. V Nemecku už futbalisti znova začali trénovať.

Slovenské hokejové kluby vyčísľovali straty a hokejový svet prišiel o hokejistu, ktorý Martina Pospíšila vrátil na zem. Kuriozitou sviatkových opatrení bol zákaz cestných bicyklov, ktorý však napokon neplatil.

Športové podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbean – RSSYouTube


1. Oktagon chce byť späť ako prvý

V priebehu uplynulého týždňa sa zdalo, že prvým veľkým obnoveným športom budú zmiešané bojové umenia (MMA), konkrétne najväčšia svetová organizácia UFC.

Šéf UFC Dana White sa chcel vyhnúť dopravným a karanténnym obmedzeniam zápasmi v kasíne na území indiánskeho kmeňa v americkom štáte Kalifornia a na vlastnom ostrove. Zápasníkov naň plánoval zvážať súkromnými lietadlami.

Jeho plány však zmaril telefonát od partnerských spoločností Disney a ESPN, ktoré požiadali o odklad najbližších podujatí. Podľa denníka New York Times na ne zatlačil guvernér Kalifornie Gavin Newsom.

Keďže ESPN má na vysielanie UFC výhradné práva, White nemal na výber a podujatia plánované na najbližší mesiac odložil. Zdôrazňuje však, že je ochotný obnoviť UFC prakticky kedykoľvek.

MMA možno bude prvým naživo vysielaným športom aj v Česku a na Slovensku. Organizácia Oktagon predstavila nový projekt Underground, ktorým chcel vyplniť hluché obdobie, počas ktorého nebude môcť organizovať veľké turnaje.

Malo by ísť o vyraďovací turnaj s upravenými pravidlami (najmä boj v postoji) v štyroch váhových kategóriách. Výsledky by sa nezapočítavali do oficiálnych štatistík, so spustením projektu však Oktagon čaká na uvoľnenie opatrení.

Majiteľ Ondřej Novotný tvrdí, že by si dokázali poradiť s limitom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie