Denník N

Kúpil lacno pôdu od 88-ročnej panej, žalobami sa cíti šikanovaný. Ako prišiel starosta Šenkvíc k novým pozemkom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Peter Fitz je dlhé roky starostom Šenkvíc, dvakrát sa ako náhradník Smeru dostal do parlamentu. Vyše 4000 štvorcových metrov ornej pôdy kúpil za 4000 eur. Cenu považuje za primeranú a konanie za morálne a etické.

Bola to veľmi výhodná kúpa. Starosta Šenkvíc a niekdajší poslanec Smeru Peter Fitz pred vyše tromi rokmi uzavrel aj s manželkou kúpnu zmluvu s vtedy 88-ročnou pani Máriou Bočkovou. Išlo o 4220 štvorcových metrov ornej pôdy za 4000 eur.

Štvorcový meter tak nevyšiel ani na euro.

Fitz spätne priznáva, že sumu navrhol on a nevidí na nej nič zlé. Dnes je táto kúpa predmetom súdneho sporu a niekoľkých trestných oznámení. Dôvodom je práve cena, ktorá sa rodine Márie Bočkovej zdá príliš nízka.

Realitní makléri, s ktorými sme cenu konzultovali, povedali, že by pri takej sume neváhali ani minútu. Stará pani si mohla pýtať aj 4 eurá za štvorcový meter. Keďže ide o pozemok potenciálne využiteľný na stavbu, nie je prehnané sa baviť aj o desaťnásobnej sume.

Dôverovala mu

„Ja som mu dôverovala a verila. Nie som však na neho nahnevaná. Už je to mimo mňa,“ povedala Mária Bočková, keď sme ju boli navštíviť doma.

Dnes má 91 rokov,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie