Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Vláda má vládnuť, nie blázniť s referendami

Vláda Igora Matoviča pri preberaní moci na jar 2020. Foto N – Vladimír Šimíček
Vláda Igora Matoviča pri preberaní moci na jar 2020. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Stále sme na tom lepšie ako susedia, ale sústreďme sa najmä na rizikové oblasti. 2. OĽaNO chce do PVV nezmyselne znížiť referendové kvórum. 3. Minister dopravy odvolal Ficovho spolužiaka.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Keď susedov predbiehame aspoň v jednej veci

Tak sa to predsa len podarilo! Tri týždne po tom, čo premiér vyhlásil, že je jeho cieľom robiť tritisíc testov denne, sa ich takmer tritisíc aj urobilo. Zachytili pri nich rekordných 114 pozitívnych prípadov. Celkovo je tak na Slovensku pozitívne testovaných takmer tisíc ľudí, každý šiesty je hospitalizovaný, sedem ľudí je na JIS-ke, dvaja na pľúcnej ventilácii. Napriek ôsmim mŕtvym ide v porovnaní s okolím stále o dobré čísla a bude vynikajúce, ak sa súčasná miera testovania udrží, ak nie zvýši.

Aspoň jedno slovenské naj. Môžeme sa dohadovať o tom, koľko nezodpovedných ľudí tu žije, keď, ako ukazujú aj dáta od Applu, odišli na cesty deň predtým, ako začali kontroly na hraniciach okresov. Môžeme kritizovať to, že to vláda dopustila, i to, že pristúpila k represii a nespoľahla sa na sebadisciplínu občanov. A stále môžeme hádať, či sa o pár dní ukáže, že veľkonočné cestovanie prinieslo skokový nárast pozitívnych prípadov alebo nie.

Lenže ako ukázala aj analýza ministerstva zahraničia,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie