Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: NAKA aj Fiľo cítia, že sa zmenila atmosféra

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Policajti by mali získať najmä sebavedomie. 2. V Česku narazili protivírusové opatrenia na súd. 3. Podnikateľ Milan Fiľo prispel do koaličného fondu.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Hlavne nech už policajti nie sú služobníci

Tak ako sme v stredu urobili prvý krok k normálnu vo veci otvárania krajiny, tak, dúfajme, smerujeme k normálu aj v otázke kriminality „našich ľudí“, a to tých s konexiami na Smer i tých s úzkymi vzťahmi s SNS. Jednoducho, normálne je nekradnúť. A keď už niekto kradne, mal by za to niesť zodpovednosť.

My ich nepoznáme. Po Kajetánovi Kičurovi sa NAKA v rámci rozsiahlej a dlhotrvajúcej akcie Dobytkár zamerala aj na vyššie postavených aktérov pôdohospodárskej korupcie – bývalého šéfa Poľnohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha a finančníka Martina Kvietika. Obvinila ich z korupcie a za úplatky vo výške takmer milión eur pre nich žiada väzbu.

Ako sa dalo čakať, zrazu sa k nim nikto nehlási. SNS, ktorá posledné štyri roky riadila ministerstvo pôdohospodárstva, pod ktoré PPA spadá, dbá na prezumpciu neviny. Finančná skupina Slávia Capital, ktorá má už dlhodobo blízko k SNS a kde má Kvietik podiel takmer 50 percent, sa bráni tým, že jej spolumajiteľ v orgánoch skupiny nepôsobí už roky.

To je najmä smiešne. Vážne je niečo iné. Nevieme totiž, či by Kičura, ako aj Kožuch s Kvietikom a ďalší ľudia zapojení do ich schém, skončili vo väzbe či s obvinením aj bez toho, že by pred mesiacom došlo k výmene vládnej garnitúry. Nevieme to, i keď istú aktivizáciu NAKA bolo vidno už pred voľbami.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie