Denník N

Boris Kollár je nový Andrej Danko. Len možno ešte horší

Predseda NR SR Boris Kollár a premiér Igor Matovič. Foto - TASR
Predseda NR SR Boris Kollár a premiér Igor Matovič. Foto – TASR

Nová vládna koalícia v parlamente nevyzerá vôbec dobre.

Boris Kollár pandémiu nijako zvlášť neprežíva. On osobne sa ku kríze vyjadruje len zanedbateľne, ale o to viac presadzuje svoje mocenské záujmy. Robí to bez zábran spôsobom, ktorý pripomína Andreja Danka v jeho lepších časoch.

O personálnej politike Sme rodina, ktorá si prisvojuje ľudí predchádzajúcej garnitúry, už vieme dosť. Kollár však okamžite pri prvej vhodnej príležitosti v dôležitej voľbe hlasoval s fašistami, čo je nový rekord. Aj bývalej „protiextrémistickej“ dvojičke Smer/SNS to trvalo približne tri roky.

K spoločnému hlasovaniu došlo vo štvrtok počas voľby troch členov súdnej rady v parlamente. Kollár pri svojej nominácii navyše porušil práve schvaľované programové vyhlásenie vlády, ktorým sa koalícia zaviazala, že do rady bude posielať nesudcov. Sme rodina napriek oficiálnemu programu vlastnej koalície a proti vôli SaS a Za ľudí presadilo sudkyňu, o ktorej okrem Kollára nikto nič nevie.

Prvý problém je, že „vláda zmeny“ by mala do takéhoto orgánu posielať iných ľudí ako sudkyňu, ktorú nepoznajú ani jej kolegovia. Sme rodina minimálne ukázala, že ju názory odbornej verejnosti nezaujímajú, viac pre ňu znamenajú neznáme osobné preferencie predsedu.

Ešte horšie je, že Kollárovi pomohlo aj Matovičovo OĽaNO (s výnimkou Milana Vetráka). Koalícia Kollár a Matovič tak opäť pozametala s dvoma menšími koaličnými stranami a ešte si pri tom pomohla aj fašistami, bez ktorých hlasov by sa Alena Svetlovská do rady nedostala. Výhovorka, že programové vyhlásenie ešte neschválil parlament, je tragikomická. Už ho predsa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matovičova vláda

Komentáre

Teraz najčítanejšie