Matovičov úrad vlády zvažuje odklad opravy kaštieľa v Rusovciach, môže za to korona

V areáli kaštieľa vlani začali s úpravou parku. Plány na vládnu súťaž s hodnotou až 75 miliónov eur bez DPH kritizovali pred časom aj ministerskí úradníci.
Koronakríza môže dať stopku plánovanej rekonštrukcii vládneho neogotického kaštieľa v Rusovciach, ktorý roky chátra.
Predchádzajúce vlády Smeru začali pripravovať súťaž na jeho opravu s predpokladanou hodnotou zákazky za 75 miliónov eur, čo si podľa nového kabinetu Slovensko v dnešnej situácii nebude môcť dovoliť. Minulá vláda koncom minulého roka rozpočet ešte navýšila na vyše 79 miliónov eur.
„Za 75 miliónov eur bez DPH postavíte dve regionálne nemocnice. V období, keď ľudia musia riešiť existenčné problémy, si neviem predstaviť projekt takýchto rozmerov,“ povedal nový šéf úradu vlády Július Jakab (nominant OĽaNO).
Jakab už o Rusovciach