Denník N

Dobrá správa pre Slovensko – Robert Fico nič nepochopil

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Je až zarážajúce, ako okato Fico trvá na tom, že je nenapraviteľný a nedôveryhodný.

Koalícia Igora Matoviča má schválené programové vyhlásenie vlády. Hoci má nová vládna zostava aj vážne chyby a jej plán nedostatky, celkovo je to dobrá správa.

Matovič a s ním aj celé Slovensko má po štvrtku aj ďalší dôvod na radosť – Roberta Fica. Jeho tlačovka po rokovaní parlamentu zosobnila, prečo v politike skončil ako človek, okolo ktorého takmer všetci chodia so štipcom na nose a má už len malú šancu získať späť moc.

Predseda Smeru počas svojho vystúpenia predviedol, že svoje fatálne nedostatky nedokáže napraviť, skôr ich bude ďalej stupňovať. Dobrá správa pre Slovensko je to preto, lebo presne ony ho priviedli do opozície. A ak ich bude ďalej pestovať, čo zjavne chce, tak ho časom nevyhnutne zbezvýznamnia.

Prvý dôkaz, že sa Fico nepoučil, poskytol pri kritizovaní vládnych opatrení. Vyčítal im, že je ich 200, ale nie sú kryté peniazmi. Na 13. dôchodky nájdeme peniaze „s prstom v nose“, povedal vo februári ten istý Fico, hoci to už vtedy bola lož. Je normálne, že politici majú iný slovník vo vláde a iný v opozícii, ale nie všetci ho dokážu otočiť tak rýchlo a cynicky ako Fico. Jeho kritika je preto nedôveryhodná a málokto ju bude brať vážne. Zlé je, že aj vtedy, keď bude mať racionálny základ.

Fico sa nepoučil ani vo svojom extrémizme. Matovičovi vyčítal, že je vraj premiérom „Cigáňov“, pretože

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Robert Fico

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie