Denník N

Pre zlé podmienky v štátnej karanténe sa niektorí boja vrátiť na Slovensko

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Ľudia v povinnej štátnej karanténe upozorňujú na zlé podmienky v zariadeniach, na riziko, že sa navzájom nakazia, pretože bývajú spolu.

Viktória sa minulý týždeň vrátila zo zahraničia na Slovensko. Na hraničnom priechode v Bergu počkala spolu s ďalšími navrátilcami niekoľko hodín na autobus, ktorý ich previezol do štátnej karantény v Turčianskych Tepliciach.

Ako neskôr napísala na svojom facebooku, ona i ďalší cestujúci boli prekvapení, keď sa dozvedeli, aké podmienky panujú v karanténe. „Do autobusu prišiel pán, ktorý nám vysvetlil, že tí, čo majú určené ubytovanie v Turčianskych Tepliciach, budú ubytovaní po dvoch na trojlôžkových izbách. Dve izby sú spolu v takzvanej bunke, každá bunka má vlastné WC a kúpeľňu.“

Cestujúci sa podľa Viktórie domáhali absolútnej izolácie na samostatných izbách, aby sa vyhli riziku vzájomného nakazenia na spoločných bunkách, ale neuspeli. Od organizátorov sa dočkali vyhrážok, že v prípade neuposlúchnutia dostanú pokutu. Viktórii podľa jej slov povedali, že keď do zariadenia nenastúpi dobrovoľne, dotiahnu ju tam násilím.

„Bola som nútená nastúpiť na bunku s tromi ďalšími ženami. Nemala som na výber, vyhrážali sa mi pokutou a násilím. Hoci som sem prišla autobusom plným ľudí,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koronavírus

    Slovensko

    Teraz najčítanejšie