Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nevyrušujte Matoviča so zákonmi, tu sa bojuje proti korone

1. Mikulec nič nevysvetlil. 2. Erik Tomáš už stojí pri Pellegrinim. 3. Do škôl a škôlok zrejme na konci mája.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Mikulec nič nevysvetlil

V stredu sme sa mali dozvedieť, na základe ktorých dokumentov štát uzavrel hranice pre cudzincov a svojich občanov vracajúcich sa domov posiela do nútenej karantény na štátom určené miesto. Všetky pochybnosti mal na tlačovej konferencii vysvetliť minister vnútra a šéf ústredného krízového štábu Roman Mikulec (OĽaNO). Hovoril veľa, nevysvetlil nič.

Naopak, je jasnejšie, že čo Pellegriniho vláda začala, v tom matovičovci pokračovali – posledné dva mesiace sa tu zrejme naozaj nezákonne obmedzujú ľudské práva a slobody a nikomu doteraz nenapadlo sa minimálne ospravedlniť.

Nevidím na to dôvod. Exministerka vnútra Denisa Saková (Smer) vraví, že hranice sa pre cudzincov uzavreli na základe Kódexu schengenských hraníc, jej nástupca Mikulec to potvrdzuje s tým, že dočasné nariadenie, ktoré malo trvať len 10 dní, sa neskôr predlžovalo.

Dokument ústredného krízového štábu, podľa ktorého polícia nepúšťa cudzincov na Slovensko, minister nezverejní, lebo na to nevidí dôvod a podľa neho sú tieto dokumenty neverejné. Už toto je škandál, pretože ministrov názor by pri všetkej úcte

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Peter Pellegrini

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie