Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Rodičia chcú počuť o otváraní škôl, Matovič im rozpráva historku s Macronom

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič hovorí najradšej o sebe. 2. Na radostnú správu si treba počkať. 3. Minulosť si prichádza po Ficovu hlavu.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Matovič hovorí najradšej o sebe

Na Markíze už má Igor Matovič niečo ako svoju vlastnú reláciu, v pondelok hral hlavnú úlohu v zábavnej relácii na TV Joj a najnovším mediálnym počinom predsedu vlády bol exkluzívny rozhovor v Pluske.

To, že si vyberá len médiá s masovým publikom, je mu zbytočné vyčítať, dokonca aj v prípade, že ich majiteľov ešte pred pár týždňami sľuboval zavrieť do basy.

Problémom týchto Matovičovych výstupov je, že ho nakoniec pravdepodobne zničia a s ním aj vládu a koalíciu. Ako by to on pomenoval – je to dýka v chrbte, na ktorú si sám nabehol.

Klamem, manipulujem, sľubujem. Pre doterajších premiérov predstavovali noviny výlučne buď prekážku, alebo prostriedok na vládnutie. Médiá preto buď využívali, alebo ich ignorovali či sa ich snažili zničiť, prostredníctvom médií manipulovali, sľubovali, klamali verejnosť.

Samozrejme, že v týchto disciplínach sa usiluje vyniknúť aj Igor Matovič, čoho najnovším prejavom je aj stupňovanie jeho osobnej vojny s Richardom Sulíkom.

V Pluske naňho opakovane útočil, dokonca ho obvinil z toho, že na Slovensku už dávno nie je nula na konte nových prípadov koronavírusu, čo je očividná manipulácia.

Keď potom Sulíkovi vyčíta, ako v roku 2011 povalil vládu Ivety Radičovej, a varuje, že je schopný to kedykoľvek zopakovať, schválne zamlčiava, že on urobil presne to isté: vláde vtedy chýbalo 21 koaličných hlasov a hlas Igora Matoviča bol jedným z nich.

Ja som nová Čaputová. Lenže Igor Matovič okrem lží a zavádzania robí niečo, k čomu sa doteraz neznížil žiadny jeho predchodca: klamstvami a manipuláciami sa nesnaží dosiahnuť nejaký konkrétny cieľ, on hlavne buduje svoj vlastný obraz.

Prejavuje sa to opakovane na Facebooku, na Markíze a aj v rozhovore s Pluskou, keď hovorí o sebe, aký je neoficiálny, nediplomatický, úprimný, otvorený. Keď do toho vloží neoveriteľnú historku s francúzskym

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie