Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kotleba sa bude vykrúcať, lebo dobre vie, čo mu hrozí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Kotleba koná v strachu a má sa čoho báť 2. Už sú testy Made in Slovakia, tak začnite testovať 3. Čím menej korony, tým viac kultúrnej vojny

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Kotleba koná v strachu a má sa čoho báť

Marian Kotleba v piatok potvrdil, že je ako všetci ostatní moderní slovenskí fašisti: keď príde na to, aby vysvetlili alebo obhájili svoje postoje, vyhlásenia alebo činy pred súdom, vyhrabú si skrýšu, zalezú a dúfajú, že sa na nich zabudne.

Jeden sa hrá na hlupáka, čo nevie robiť s počítačom, druhý povie, že nemyslel Rómov, ale asociálov, a Kotleba? Ten sa teraz vyhovoril, že musel pracovať v Národnej rade. A urobil to faxom pár hodín pred pojednávaním ako pravý zbabelec.

Zrazu treba pracovať. Formálne má Kotleba, samozrejme, právo ospravedlniť sa zo súdu z dôvodu výkonu poslaneckého mandátu. Vo formalizme sú všetci fašisti majstrami, pretože keď sa nedá zvíťaziť vo vecnej rovine, nič iné ako hnidopišský formalizmus im neostáva.

V každom prípade, Kotleba chýbal v minulom volebnom období v parlamente 21 dní a do ospravedlneniek si často písal rodinné či pracovné dôvody. Ak by sa teda chcel postaviť za svoju veľkolepú myšlienku, že tri šeky na 1488 eur nie sú neonacistická symbolika, ale zhluk náhodných čísel, pokojne to mohol urobiť, Národná rada by bez neho ten jeden deň prežila.

Štyri až osem rokov. Lenže Kotleba vie, že v skutočnosti vôbec nejde o nejaký jeden či dva dni. Vie, že môže skončiť v base. Po tom, čo sudkyňa naznačila,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie