Denník N

Jedenásť nových tipov, čo pozerať na Netflixe, HBO a v ďalších online službách (tretí májový týždeň)

Seriál Veľká štartuje 16. mája. FOTO - HBO
Seriál Veľká štartuje 16. mája. FOTO – HBO

Sting sa rozhovoril o svojich psychedelických zážitkoch, ďalej je v ponuke život Kataríny Veľkej od scenáristu Favoritky a online môžete vidieť aj film Skutok sa stal o únose prezidentovho syna.

NETFLIX

White Lines

Álex Pina stál za megahitom Papierový dom, ktorý sa stal na Netflixe najpopulárnejším neanglicky hovoriacim seriálom. Aj od jeho ďalšej šou si online služba toho veľa sľubuje.

Hrdinkou desaťdielneho krimi s mysterióznymi prvkami je Angličanka, ktorá ide na Ibizu pátrať po svojom stratenom bratovi, ktorý na ostrove pracoval v klube ako DJ. Žena sa však postupne zaplieta do opojného sveta tanečnej hudby, klubov a zločinu. Veľa jácht a luxusu.

Halušky: Dobrodružstvá s psychedelikami

„Nechcem robiť žiadnu kampaň proti drogám,“ vysvetľuje pred kamerou usmievavý muž pohodlne usadený na červenom gauči. „Podľa mňa je to prínosná skúsenosť. Vždy, keď som prežil bad trip, a že ich bolo, tak som si uvedomil, že to bolo presne to, čo som potreboval.“

Rozprávačom pred kamerou nie je ex-šéf PS/Spolu Michal Truban a nie je to záznam jeho motivačnej prednášky. O zážitkoch s užívaním psychedelík nerozpráva nikto iný než svetová celebrita Sting. A na rozdiel od Trubana sa za to zjavne ani trochu nehanbí.

Nasleduje historka zo Stingovej farmy, v ktorej sa tento britský hudobník pod vplyvom halucinogénneho kaktusu náhodou ocitol v kravíne a pomáhal rodiť teľa. Doteraz si pochvaľuje zásadnú skúsenosť, ktorá mu dala pohľad do vesmírnych fenoménov života a smrti.

A touto pomerne bizarnou spomienkou, ktorú by ste od tohto hudobníka nečakali, sa iba

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie