Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Medzi Pellegrinim a Ficom už nevidno cesty späť, predseda sa štátnicky utiahol do samoty

Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Smer je strana pred rozkolom, rekordne rýchlo ju opustil prvý poslanec. 2. Lipšic zatiaľ nevyužil šancu byť úprimný. 3. Kočner a Zsuzsová nepresvedčivo vysvetľovali Threemu.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Newsfilter sa dnes nebude venovať korone. Od zajtra sa však výrazne uvoľňujú epidemiologické opatrenia. O nových pravidlách sa dočítate v článku Veroniky Folentovej.


1. Smer je strana pred rozkolom, rekordne rýchlo ju opustil prvý poslanec

Dnes sa v Smere udiali dve veci, ktoré sľubujú budúci otvorený spor. Menej významný, hoci symbolický, je odchod poslanca Jána Podmanického zo strany aj poslaneckého klubu.

Dlhoročný člen najkonzervatívnejšieho krídla Smeru, ktorý v minulosti napísal doslov k básňam o Tisovi, odišiel po tom, ako s ďalšími ultrakonzervatívcami na kandidátke fašistov minulý týždeň vytvoril „hodnotovú platformu”.

To bolo už aj na Smer priveľa. Peter Pellegrini a ľudia z jeho okolia Podmanického a Mariána Kéryho, ktorý platformu zakladal s ním, ostro kritizovali. Prvý z nich sa radšej zbalil. S dôvetkom, že nezostáva, aby Pellegrinimu neposlúžil ako zámienka na odchod zo Smeru.

Čo sa týka Podmanického, bude zaujímavé sledovať, či zostane nezaradený, alebo sa pridá k fašistom, prípadne podľa vzoru iných ľudí bývalej koalície v nejakej forme k Sme rodina. Zásadnejšie veci sa diali na Pellegriniho tlačovke.

Keď podpredseda nakladá Ficovi

Peter Pellegrini už dal dávnejšie jasne najavo, že s Ficom pôjde do súboja o predsedu Smeru. V utorok to zopakoval, ale pridal na svoje pomery drsnú kanonádu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie