Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Sulík uzavrel s Matovičom mier a potom prehral bitku o nedeľu

Richard Sulík a Igor Matovič sú v permanentnom konflikte, medzi voličmi rastie predseda SaS. Foto N - Tomáš Benedikovič
Richard Sulík a Igor Matovič sú v permanentnom konflikte, medzi voličmi rastie predseda SaS. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pri zatvorených obchodoch už nie je veľmi o čom. 2. Mier medzi Matovičom a Sulíkom nepotrvá dlho. 3. Pčolinský je zmena, na ktorú sa čakalo.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Pri zatvorených obchodoch už nie je veľmi o čom

Minister hospodárstva Richard Sulík v utorok v diskusii televízie Markíza zopakoval, že na koaličnej rade nedošlo k dohode, preto by poslanci koalície nemali hlasovať za zákaz nedeľného predaja. „Som kľudný,“ vravel a aj cez rúško bolo trochu vidieť, že až taký pokojný nie je.

Vedľa neho sediaci premiér Igor Matovič síce potvrdil, že sa koalícia nedohodla na takejto zmene, ale zároveň vyhlásil, že je na poslancoch, aby k tomu zaujali stanovisko.

V parlamente sú dva opozičné návrhy zákazu predaja v nedeľu a premiér krajiny v najsledovanejšej televízii v prime time opakuje svoju mantru, že s ústavnou väčšinou za chrbtom nemá ako ovplyvniť výsledok hlasovania.

Akokoľvek sa Sulík snaží, je zrejmé, že je rozhodnuté, navyše každým dňom pribúdajú silné argumenty v prospech zatvárania.

Nové čísla. Najnovšie vyšiel prieskum agentúry 2muse, z ktorého vyplýva, že viac ako tri štvrtiny ľudí podporujú zatvorenie veľkých predajní potravín a supermarketov v nedeľu aj po koronakríze. Za zatvorené obchody sú aj mladí ľudia do 25 rokov a tiež ľudia vo veľkých mestách.

Z dát vyplýva,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matovičova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

SaS

Sme rodina

Komentáre

Teraz najčítanejšie